Results


Results : Sunday January 14, 2018

Syndicate Trust Challenge Cup - 3rd Round

Ashton Villa 0 - 6 Acregate Lane LC
B.BARBOUR
L.SMITH
P.TURNER (2)
M.BRAY
R.CROMIE

View Line Up

View Line Up




Syndicate Trust Presidents Cup - 2nd Round

Waverley Park 6 - 5 Lostock Hall
B.MELLOR
J.ALSTON
M.O MALLY
S.PHOENIX (3)
I.HORNBY
S.JONES
C.ASHCROFT
S.RODDY
Y.ONEMLI

View Line Up

View Line Up




Syndicate Trust Presidents Cup - Quarter-Finals

Arkwrights 2 - 2 AFC Longridge
pens (2 - 3)
A.DANSON (2)
G.CARR
L.COWELL

View Line Up

View Line Up


Southport & Ainsdale Amateurs 5 - 0 Earnshaw Bridge
K.EDGAR (2)
D.BODEN
J.MIDDLETON
R.LAMONT

View Line Up

View Line Up


Walton Athletic 2 - 0 Sir Tom Finney
P.WILLIAMS
D.SCHUYLER

View Line Up

View Line Up




Syndicate Trust Youth Cup - 3rd Round

AFC Fylde - Appley Bridge Reds

Aspull 0 - 4 Lostock St Gerards
A.TOWNSLEY
B.SKINNER
H.MAHON
own goal

View Line Up

View Line Up




Premier Division

AFC Ingol 3 - 6 Hunters
C.LINIGHAN
M.NEWSHAM (2)
D.GREEN
B.ANDREW
A.NAYLOR
A.THOMAS (2)
B.CARSLEY

View Line Up

View Line Up


Ashton on Ribble 0 - 0 Springfields

View Line Up

View Line Up


Tanterton 0 - 5 Ingol Rangers
S.PARRY
R.MCKENNA (2)
A.STAMMERS (2)

View Line Up

View Line Up


Theatre Boys 4 - 7 Bamber Bridge United
P.DAY (3)
C.YEULETT
M.DEWHURST
H.RYDING
K.CHAMBERS
M.EVANS
O.EVANS
A.CLARE (2)

View Line Up

View Line Up




Division One

Whittle Wanderers 8 - 4 Warton
C.MCMAHON (2)
J.PROUDFOOT
D.SCURR (2)
D.WESTERN
I.CURWEN (2)
J.WAITE
D.STANNERS
R.BEESLEY
M.WIGGINS

View Line Up

View Line Up


Worden Rangers 1 - 4 Bolton Lads & Girls
D.ROWE
M.CAIN (3)
J.FISHWICK

View Line Up

View Line Up




Division Two

Leyland Orient 4 - 1 Fulwood Park Rangers
P.AWDE
M.EASTHAM
K.LAWTON (2)
A.JOHNSON

View Line Up

View Line Up


Vernon Sports 6 - 1 Penwortham Town
G.ALLEN
C.BUSBY
W.JACKSON (3)
own goal
J.WILSON

View Line Up

View Line Up




Division Three

Kingsfold 2 - 4 Fishwick Rangers
A.PURSELL
J.LEADBETTER
M.MIAH
M.JACKSON
D.EGIDI
Z.TOORAWA

View Line Up

View Line Up


Tarleton Corinthians 2 - 0 Bamber Bridge Town
B.JEFFERS (2)

View Line Up

View Line Up




Youth Division Red

Bamber Bridge United YFC 0 - 2 Southport
C.DYKES
J.HAMILTON

View Line Up

View Line Up


Haslingden St Marys 3 - 0 Padiham
H.HINDLE (2)
O.HALL

View Line Up

View Line Up


Winstanley Warriors 2 - 0 Bolton County
C.BEST
D.RUTTER

View Line Up

View Line Up




Youth Division White

Eccleston & Heskin 3 - 2 Broughton Amateurs
M.HARPER
J.MARSH
S.NORRIS
M.WIGNALL
H.MOOSA

View Line Up

View Line Up


Garstang 3 - 3 Wyre Villa
T.RICHARDSON
L.NUGENT
C.ROSS
A.HINCHCLIFFE
O.VERITY
A.HAWORTH

View Line Up

View Line Up


Poulton 1 - 1 Fleetwood Town Rangers
N.FEENEY
J.CHEESEMAN

View Line Up

View Line Up




Youth Division Blue

Chorley Wanderers 2 - 1 Lancon
J.FORD (2)
W.ELLIOTT

View Line Up

View Line Up


Leyland BTR 2 - 3 Tarleton Corinthians YFC
C.MCCROSSAN
J.KENWORTHY
J.WARD
N.CARROLL (2)

View Line Up

View Line Up


Penwortham St Teresas 4 - 1 Southport & Ainsdale A YFC
S.DEARS
H.UNSWORTH
S.BECKETT
H.TORRANCE
J.SWAINSON

View Line Up

View Line Up




Youth Division Green

No Results


Division Holding

No Results


Youth Division Holding

No Results


Player and Club Search

Enter Player Surname OR Club Name:
(Minimum 3 letters)


Club Login

Email
Password:

Forgotten Password

Email address

Useful Links